ŘEČNÍCI

Buďte součástí myšlenek,
které formují budoucnost agri-food

Bijan Sabet

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Czech Republic

OPENING REMARKS

Bijan Sabet složil přísahu jako mimořádný a zplnomocněný velvyslanec v České republice 16. prosince 2022 a do České republiky přicestoval 31. ledna 2023. Pověřovací listiny předal prezidentovi České republiky 15. února 2023.

Před svým jmenováním byl velvyslanec Sabet spoluzakladatelem Spark Capital, úspěšné společnosti rizikového kapitálu. Ve své roli ve společnosti Spark Capital vedl investice a působil v představenstvu začínajících společností, které se proměnily v globální lídry. Ambassador Sabet vedl Sparkovu investici do Twitteru v roce 2007, kdy startup se sídlem v San Francisku měl pouhých deset zaměstnanců. Jeho firma vedla počáteční investice do dalších ikonických společností, které vytvořily desítky tisíc nových pracovních míst.

Ambassador Sabet také rád mentoroval studenty a mladé profesionály, zejména ty z nedostatečně zastoupeného prostředí v odvětví rizikového kapitálu. Před spoluzaložením Spark Capital v roce 2005 pracoval jako vedoucí pracovník v Silicon Valley v Kalifornii a v Massachusetts technologických začínajících společnostech.

Před svým jmenováním působil velvyslanec Sabet ve správní radě Boston College, kde získal titul bakaláře věd. Působil také jako správce na St. Mark’s School v Southborough, Massachusetts a Beaver Country Day School v Chestnut Hill, Massachusetts. Velvyslanec Sabet je ženatý s Lauren Sabet, má tři děti a je vášnivým fotografem.

Alexis Taylor

Under Secretary for Trade and Foreign Agricultural Affairs

OPENING REMARKS (online)

Alexis Taylor je náměstkyní ministra pro obchod a zahraniční zemědělské záležitosti (TFAA) na Ministerstvu zemědělství Spojených států (USDA). V této roli vede Zahraniční zemědělskou službu, což je hlavní americká agentura zodpovědná za podporu exportu amerických zemědělských produktů prostřednictvím analýzy trhu, obchodní politiky, budování obchodních kapacit, programů na podporu obchodu a Úřadu pro Codex USA. Ve své funkci se snaží poskytovat americkým farmářům a chovatelům příležitosti soutěžit na globálním trhu. Pomáhá vést ministerstvo v otázkách obchodní politiky a mezinárodních zemědělských záležitostech doma i v zahraničí.

Alexis absolvovala Iowa State University a vyrůstala na rodinné farmě v Iowě, kterou její rodina vlastní více než 160 let.

Marek Výborný

Ministr, Ministerstvo zemědělství ČR

OPENING REMARKS (online)

Marek Výborný  vystudoval Cyrilometodějskou teologickou fakultu a Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obory teologie a historie a získal titul magistra. Je vdovec a vychovává tři děti.

Mezi lety 2001 a 2019 působil jako učitel dějepisu, společenských věd a latiny na gymnáziu v Pardubicích, které v období mezi lety 2012 a 2018 zároveň vedl z pozice ředitele. V roce 2005 vstoupil do KDU-ČSL a od roku 2006 je zastupitelem města Heřmanův Městec. V roce 2017 byl zvolen do Poslanecké sněmovny, kde působil například jako člen Ústavně právního výboru a předseda Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení.

Marek Výborný byl mezi lety 2019 a 2020 také předsedou KDU-ČSL, od října 2021 do června 2023 pak vedl poslanecký klub strany. V roce 2023 byl jmenován na pozici ministra zemědělství.

RNDr. Michaela Pixová, Ph.D.

Institut sociologických studií FSV UK

OPENING REMARKS

Michaela Pixová jako sociální geografka působí na Katedře sociologie FSV UK a na univerzitě BOKU ve Vídni. Mezi její výzkumné, aktivistické a publicistické zájmy patří sociálně-ekologická transformace se zaměřením na kritickou urbánní teorii, alternativy korporátního potravinového režimu, klimatickou politiku, sociální hnutí, občanskou společnost, nerovnosti, gender a intersekcionalitu. Na Institutu sociologických studií FSV UK se aktuálně věnuje mezinárodnímu projektu www.sustainaction.org, v rámci kterého se spolu s kolegyněmi z Polska, Švédska, Maďarska, Srbska a Rumunska zabývá odolností sociálních hnutí a občanské společnosti v kontextu multiplikujících se krizí. Na rakouské univerzitě BOKU pak působí jako postdok ve výzkumu zaměřeném na potravinové alterantivy vůči korporátnímu potravinovému režimu www.foodalternatives.at.

V minulosti působila také jako koordinátorka Klimatické koalice a byla spoluzakladatelskou občanského sdružení PragueWatch.  

Eva Mejtová

EIT Community Officer

Moderátorka konference

Eva Mejtová je významnou osobností českého inovačního a výzkumného managementu. Jako CEO GrantHubu a členka České asociace manažerů a administrátorů výzkumu spojuje své odborné znalosti v projektovém managementu a výzkumu a vývoji pro realizaci významných iniciativ. Její kariéra zahrnuje akademickou sféru, státní správu i průmysl, díky čemuž je klíčovým spojovacím článkem v inovačním ekosystému Česka. Nově zastupuje pozici EIT Community Officer pro Českou republiku. 

Ing. Jana Mazancová, Ph.D.

Prorektorka pro rozvoj (genderová rovnost, diverzita a inkluze, nežádoucí chování a diskriminace)

Panel 1: Genderové aspekty sektoru agri-food

Jana Mazancová se od roku 2004 věnuje výzkumu udržitelného rozvoje prostřednictvím socioekonomických aspektů přeměny odpadu na energii v rozvojových a evropských zemích. Zároveň se intenzivně zabývá genderovou rovností a posílením postavení venkovských žen.
S bohatými zkušenostmi z výuky na univerzitách v Asii a subsaharské Africe vedla více než 30 rozvojových projektů financovaných EU a Českou republikou v těchto regionech a ve východní Evropě. Navíc nezávisle hodnotila programy Světového potravinového programu OSN a dalších donorů v těchto oblastech.
Ing. Jana Mazancová, Ph.D. je členkou pracovní skupiny ČZU pro Plán genderové rovnosti a působí v několika expertních orgánech zaměřených na udržitelný rozvoj a genderovou rovnost na univerzitách. Je hlavním řešitelem projektu Horizon Europe AGRIGEP, jehož cílem je zavést genderovou rovnost ve výzkumu a inovacích na šesti evropských univerzitách.

Mitchell Collins

programová ředitelka, cats2cats

Panel 1: Genderové aspekty sektoru agri-food

Moderátorka panelu

Mitchell Collins je zkušenou programovou ředitelkou,  odbornicí na řízení dodavatelského řetězce a obhájkyní udržitelnosti v zemědělství a vášní pro rovnost žen a mužů. Jako programová ředitelka Cats2Cats, nevládní organizace zaměřené na posílení postavení žen, Mitchell pomáhá navrhovat a implementovat strategické programy na podporu genderové rovnosti. Její zkušenosti s vývojem mezinárodních programů, finančním řízením a budováním partnerství překlenují propast mezi organizacemi, vládami a soukromými podniky. Mitchell má vždy na zřeteli dopad projektů na společnost..

Díky jedinečné kombinaci zkušeností je Mitchell zkušená ve vytváření systémů, které podporují odolnost a efektivitu. Mitchell čerpá z dědictví karibských kořenů a pochází z USA, kde získala bakalářský titul na Rutgers University a magisterský titul v oboru udržitelný mezinárodní rozvoj a zemědělská ekonomika na České zemědělské univerzitě. Jejím hlavním cílem je facilitátorkou pro kritický dialog vedoucí k diskusím hledajícím udržitelnost v zemědělsko-potravinářském sektoru.

Mgr. Katarína Klamková

Národní ředitelka Care Česká Republika

Panel 1: Genderové aspekty sektoru agri-food​

Katarína Klamková je národní ředitelkou Care Česká republika, členem mezinárodní humanitární a rozvojové organizace Care, která se věnuje genderové rovnosti. Projekty Care Česká republika, včetně těch v Zambii a Etiopii, posilují ženy – drobné farmářky a producentky, které jsou klíčové pro globální produkci potravin, ale často čelí nerovným podmínkám přístupu k zdrojům ve srovnání s muži. Jako vášnivá obhájkyně lidských práv a sociálního začlenění se Katarína může pochlubit rozsáhlými zkušenostmi v oblasti vedení. Spoluzakládala a přispívala do několika českých občanských sdružení a spolupracovala s mezinárodními organizacemi v Izraeli, USA a dalších zemích. Katarína je certifikovaná komunitní organizátorka a její práce byla oceněna několika cenami, včetně Ceny občanské společnosti od Evropského hospodářského a sociálního výboru a ceny Neziskové organizace roku pro IQ Roma Servis.

Jana Havrdová

Viceprezidentka hospodářské komory České republiky

Panel 1: Genderové aspekty sektoru agri-food​

Jana Havrdová působí jako viceprezidentka Hospodářské komory České republiky, kde se významně podílí na získávání a analýze dat o trhu práce. Její vedení iniciativy Women4Business dokazuje silný závazek k posilování postavení žen napříč odvětvími. Odborné znalosti Jany Havrdové v oblasti genderové rovnosti a strategické porozumění českému trhu práce z ní činí neocenitelnou řečnici Seed Summitu. Se zaměřením na inkluzivní růst a příležitosti pro ženy podnikatelky je vášnivou obhájkyní posílení postavení žen a přední osobností české společnosti. Její pohledy na inovace, zapojení mladých lidí a genderovou rovnost v zemědělství obohatí naše diskuze.

Lili Balogh

Prezidentka Asociace Agroecology Europe a Maďarské asociace agroekologie, Maďarsko

Panel 1: Genderové aspekty sektoru agri-food​

Lili Balogh je bioinženýrka a tropická agronomická inženýrka, která se v posledním desetiletí zapojila do mezinárodního hnutí za potravinovou suverenitu a agroekologii.

Pracovala v několika eko-politických nevládních organizacích na podporu agroekologie a regenerativních potravinových systémů v různých částech světa.

Posledních šest let se soustředila na posílení maďarského agroekologického hnutí. Rok působila jako programová manažerka Greenpeace Maďarsko, odkud odešla, aby se aktivněji zapojila do podpory přechodu na udržitelné potravinové systémy.

V únoru 2022 se Lili stala prezidentkou Asociace Agroecology Europe a Maďarské asociace Agroekologie. V roce 2018 založila vlastní farmu v Západním Nógrádu, kde začala uplatňovat holistický management, regenerativní zemědělství, permakulturní a agroekologické principy.

Markéta Vinkelhoferová

Spoluzakladatelka FairBio Roastery a předsedkyně TESSEA

Panel 1: Genderové aspekty sektoru agri-food​

Markéta Vinkelhoferová je spoluzakladatelkou sociálního podniku Fair & Bio pražírna, který od roku 2013 ve Středočeském kraji praží fairtradovou bio kávu a zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním. Aktivně se věnuje prosazování environmentálně a sociálně odpovědného podnikání, působí jako předsedkyně správní rady TESSEA a podílí se na šíření povědomí o udržitelném podnikání prostřednictvím seminářů, workshopů a mentoringu. Její aktivity jsou pravidelně prezentovány v médiích a na konferencích v ČR i zahraničí.

M.Sc. Ilona Svobodová, Ph.D.

Výzkumná pracovnice ÚZEI

Panel 2: Podpora mladých v zemědělství

Ilona Svobodová získala titul v oboru Regionální geografie a regionální rozvoj na Masarykově univerzitě v Brně. Od roku 2006 pracuje jako výzkumná pracovnice v Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI, Brno) se specializací na zaměstnanost v zemědělství. Její práce zahrnuje analýzu oficiálních statistik (ČSÚ, MLSA) a provádění empirických průzkumů prostřednictvím sociologického týmu ústavu. Ing. Ilona Svobodová, Ph.D. aktivně sbírá a analyzuje data od zemědělských subjektů, včetně zemědělských škol, pro svůj výzkum zemědělského trhu práce, zemědělského vzdělávání a vývoje zemědělské politiky.

Nicolas Rubio

Agricultural Counselor of the USDA’s Office

Panel 2: Podpora mladých v zemědělství

Moderátor panelu

Nicolas Rubio je zemědělský rada na Úřadu zemědělských záležitostí (OAA) USDA v Berlíně, Německo. V této roli dohlíží na obchodní podporu, politiku a analýzu trhu USDA ve střední Evropě (Rakousko, Česká republika, Německo, Maďarsko, Slovensko a Slovinsko). Předtím byl ředitelem Úřadu zemědělského obchodu (ATO) USDA v Sao Paulu v Brazílii, kde dohlížel na programy pomáhající americkým zemědělským a potravinářským společnostem exportovat na brazilský trh. Před příchodem do Sao Paula působil jako vedoucí programu Cooperators Program v Oddělení produktů z masa a mořských plodů, kde spravoval programy rozvoje trhu USDA. Nicolas byl také zemědělským atašé v Brasílii (2014-2018) a Pretorii (2011-2014).

Nicolas má magisterský titul v oboru rozvoje podnikání v Latinské Americe a bakalářský titul v oboru ekonomie z Univerzity Floridy.

Wioletta Olejarczyk

Kobiety w Polsce dla klimatu, Polsko

Panel 2: Podpora mladých v zemědělství

Wioletta Olejarczyk je agroekologická farmářka, aktivistka a pedagožka; koordinátorka a spolutvůrkyně agroekologických projektů; spolupracuje s BILIM (Agroekologická komunita pro Evropu a Střední Asii). Je členkou NYELENI POLSKA, spolupořadatelkou I. a II. fóra o potravinové suverenitě a iniciátorkou Jurajské potravinové družstevny v Częstochowě. Na své farmě v Polsku založila skupinu podporovanou komunitou (Community Supported Agriculture). Wioletta je také bylinkářka a strážkyně semen, která miluje procházky, zejména u řeky.

Jiří Zhoř

Spoluzakladatel Rostutu

Panel 2: Podpora mladých v zemědělství

Jiří Zhoř je specialista na podporu podnikavosti a podnikání mezi vysokoškolskými studenty v Jihomoravském inovačním centru (JIC), kde je jeho hlavní rolí design služeb a mentoring studentských projektů a startupů. Velký potenciál vnímá v transferu technologií a vědomostí z akademického světa do toho neakademického. Jirka současně koordinuje rostoucí komunitu podnikavých studentů a studentek v Brnoregion. Své podnikatelské a životní zkušenosti získal spoluzaložením projektu rostutu, který se zaměřuje na indoor vertikální pěstování rostlin a produkci microgreens. Mimo práci ho často potkáte v ulicích a kavárnách města Brna, běhat po horských vrcholech nebo s batohem na zádech cestovat po světě.

Ing. Jana Pitrová, PhD.

Academic & Project Lead, ČZU

Panel 2: Podpora mladých v zemědělství

Jana Pitrová je lektorkou mezinárodních kurzů na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity (ČZU) a projektová manažerka vzdělávacích projektů programu Erasmus+. Od roku 2013 se věnuje jak formálnímu, tak neformálnímu vzdělávání, přičemž vyučuje nejen na ČZU, ale také se podílí na mezinárodních projektech po celé Evropě i mimo ni (Tchaj-wan, Jižní Korea, Mexiko, Srí Lanka).

V rámci programů Erasmus Plus spoluvytvářela řadu e-learningových modulů, výukových platforem a samostudijních materiálů v různých oborech. Jejím hlavním výzkumným zaměřením jsou obchodní modely v zemědělství, krátké dodavatelské řetězce (SFSC) a podnikání.

Jouke Knol

Poradce pro zemědělství, rybářství, potravinovou bezpečnost a přírodu (do PL, ČR a SK)

Panel 3: Inovace v agri-food sektoru

Keynote speaker

Jouke Knol působí ve Varšavě, PL, pracuje na velvyslanectví Nizozemska v Polsku jako poradce pro zemědělství, rybářství, potravinovou bezpečnost a přírodu akreditovaný v Polsku, České republice a na Slovensku. Přináší zkušenosti z předchozích rolí politického poradce a projektového manažera na Ministerstvu zemědělství, rybolovu, potravinové bezpečnosti a přírody v Nizozemsku a 4letém nasazení na Stálém zastoupení Nizozemska při EU v Bruselu. Jouke Knol je držitelem magisterského titulu z politologie na Amsterdamské univerzitě a má znalosti v oblasti agropotravinářské a ochraně přírody se zaměřením na EU.

Prof. Dr. Gordana Đurić

Zemědělská fakulta Univerzity v Banja Luce, Bosna a Hercegovina

Panel 3: Inovace v agri-food sektoru

Keynote speaker (online)

Gordana Đurić je uznávaná odbornice s více než 25letými zkušenostmi v oblasti biologie zahradnických rostlin, ekologie a semenářství. Její výzkum se zaměřuje na biodiverzitu pro potraviny a zemědělství, genetické zdroje a správu genových bank. Jako průkopnice v oblasti agroekologie významně přispěla k udržitelnému zemědělství a zachování genetické diverzity. V současnosti vede inovativní výzkum na Univerzitě v Banja Luce, kde stojí v čele vývoje udržitelných zemědělských postupů pro zajištění globální potravinové bezpečnosti a odolnosti životního prostředí.

Thomas de Bruyne

Founder & Managing Director BeInX

Panel 3: Inovace v agri-food sektoru

Moderátor panelu

Thomas De Bruyne je technologický optimista, který vybudoval několik společností a týmů zaměřených na odhalování potenciálu nových technologií prostřednictvím udržitelného a etického přístupu. Také působí jako český spolupředseda globální komunity Transformative Technologies, která propojuje zakladatele, výzkumníky, inovátory a investory, aby vytvářeli technologie, které zvyšují lidské blaho, a rozvíjeli udržitelná řešení, která přinášejí konkrétní změny.

Ing. Monika Tomaniová, Ph.D.

Proděkanka pro zahraniční styky a styk s praxí, Fakulta potravinářské a biochemické technologie, VŠCHT Praha

Panel 3: Inovace v agri-food sektoru

Monika Tomaniová má více než 25 let zkušeností v oblasti hodnocení bezpečnosti, kvality a autenticity potravin. Specializuje se na komplexní podporu a řízení výzkumných projektů v oblasti potravinářství. Často zastává vedoucí roli v projektových týmech, zejména s důrazem na vytváření dopadu a školení ostatních v rámci rámcových programů EU, a také působí jako předsedkyně organizačního výboru řady prestižních mezinárodních sympozií „Recent Advances in Food Analysis“ (2007-2024) a „Chemical Reactions in Foods“ (od 2017). Navíc od roku 2020 působí jako proděkanka pro zahraniční vztahy na Fakultě potravinářské a biochemické technologie Univerzity chemického a technologického v Praze. Od roku 2018 je koordinátorkou aktivit Evropského inovačního a technologického institutu (EIT) Food v České republice prostřednictvím EIT Food Hub.

Rostislav Brzobohatý

Obchodní ředitel, MEWERY

Panel 3: Inovace v agri-food sektoru

Rostislav Brzobohatý se pohybuje více než 20 let v oblasti obchodu a marketingu v odvětvích, jako je FMCG, farmacie a maloobchod. Úspěšně řídil růst a inovace na různých trzích včetně střední Evropy, Ruska a Turecka, zastával vedoucí pozice v korporacích jako P&G a Dr.Max, stejně jako ve startupech jako Rohlik.cz. V roli business konzultanta Jihomoravského inovačního centra (JIC) Rostislav pomáhá startupům a menším firmám škálovat a navigovat jejich další rozvoj. Jeho práce byla oceněna řadou oborových ocenění, včetně cen Art Directors Club Award, EFFIE, P&G’s Global Brand Building Award a CEEMEA Brand Building Award.

Motivován vášní pro projekty s globálním dopadem se Rostislav připojil k brněnskému startupu MEWERY, jehož cílem je revoluce v potravinářském průmyslu prostřednictvím vývoje technologie kultivace masa z živočišných buněk. V MEWERY je zodpovědný za tvorbu obchodní a marketingové strategie.

Martin Kolařík

Zakladatel firmy Agiception

Panel 3: Inovace v agri-food sektoru

Martin Kolařík je zakladatelem společnosti Agiception, kde se zaměřuje na vývoj inovativních kamerových systémů využívajících pokročilé technologie počítačového vidění. Hlavním produktem Agiception v oblasti AgriTech je PlantPix – multispektrální kamera, která analyzuje neviditelné vlnové délky a umožňuje detailní sledování zdraví rostlin. Tím přináší nové možnosti pro efektivnější a udržitelnější zemědělství. Kromě vedení Agiception Martin dokončuje Ph.D. v oblasti strojového učení, působí jako konzultant v oblasti vývoje umělé inteligence a zajímá se o technologie AI, hardware a startupovou scénu.

Luca Sára Bródy

Postdoctoral research fellow at HUN-REN Centre, Maďarsko

Panel 3: Inovace v agri-food sektoru

Luca Sára Bródy je městský sociolog. Zabývá sociálními hnutími a občanskou mobilizací, vztahy mezi státem a občanskou společností, zkoumá rozdíly mezi městem a venkovem a iniciativami v oblasti potravinové suverenity. Její výzkum probíhal především v Maďarsku, zatímco její předchozí práce se zaměřila také na města Barcelona a Amsterdam. V současnosti působí jako postdoktorandská výzkumná pracovnice v Centru ekonomických a regionálních studií HUN-REN KRTK v Budapešti v Maďarsku a jako výzkumná pobočka na univerzitě Södertörn ve Stockholmu ve Švédsku. Je členkou HerStory Collective, budapešťské feministické výzkumné spolupráce v oblasti potravin. Je také součástí mezinárodního výzkumného projektu SustainAction, který analyzuje a porovnává odolnost a vynalézavost občanské společnosti ve střední a východní Evropě spolu s kolegy z Česka, Polska, Rumunska, Srbska a Švédska. Související webové stránky: www.sustainaction.org

Puck van Holsteijn

CEO, World Horti Centre, Nizozemí

Panel 3: Inovace v agri-food sektoru

Puck van Holsteijn je generálním ředitelem World Horti Center a HortiHeroes. Ve své roli usiluje o zelenější svět s udržitelnými dodávkami potravin pro každého. Dělá to tak, že vypráví příběh potravinářského a květinového průmyslu národním a mezinárodním delegacím, politikům a dalším zainteresovaným stranám. Světové centrum Horti každoročně přivítá kolem 40 000 návštěvníků z celého světa, kteří přicházejí sbírat inspiraci a nápady ze znalostí a inovací, které se zde nabízejí. S HortiHeroes se Puck zaměřuje na nadchnutí talentů pro stejný potravinářský a květinový průmysl. Hnací silou tohoto sektoru jsou studenti, (mladí) profesionálové, podnikatelé a zakladatelé začínajících a rozvíjejících se podniků.

Dr. Jana Fišerová

Head of Research and Monitoring, CARE

Panel 4: Podpora žen v podnikání a inovacích

Keynote speaker

Jana Fišerová je výzkumná manažerka, mentorka a úspěšná podnikatelka s více než dvacetiletou mezinárodní zkušeností ve výzkumu a podnikání.  V současné době působí jako vedoucí výzkumu v CARE Česká republika, kde se zaměřuje na podporu mikro- a malých podniků v oblasti digitalizace a zavádění online nástrojů, které pomáhají zvyšovat efektivitu podnikání, zejména u žen-podnikatelek. Jana má bohaté zkušenosti z akademického prostředí ve Spojeném království, kde více než 15 let přednášela na univerzitě a vedla výzkumy zaměřené na podnikání, digitální inovace a investice do lidského kapitálu.

Jana je zastánkyní genderové rovnosti a podpory žen v podnikání. Její úsilí je zaměřeno na zlepšování přístupu k digitálním technologiím a jejich využití pro růst mikro- a malých podniků, což považuje za klíčový faktor pro rozvoj podnikatelského prostředí v České republice i v zahraničí.

Adina Foxová

Head of product Design at Košík.cz

Panel 4: Podpora žen v podnikání a inovacích

Moderátorka panelu

Adina Foxová je dcerou dvou podnikatelů. Je produktovou designérkou, řešitelkou problémů a moderátorkou. Ve 26 letech se přesunula do technologického průmyslu a od té doby se podílela na různých projektech v oblastech fintechu, big data a e-commerce, kde přináší inovativní řešení a vytváří designy s dopadem.

Eva Lacinová

Social Impact Manager | Mastercard Center for Inclusive Growth

Panel 4: Podpora žen v podnikání a inovacích

Eva Lacinová je manažerkou Centra pro inkluzivní růst a sociálních dopadů pro Česko a Polsko. V této roli vede iniciativu Mastercard Strive v České republice a bude řídit implementaci programů Mastercard Strive Community a podnikatelských programů pro Ukrajince v Polsku.

Eva k nám přichází z regionálního centra UNDP v Istanbulu, kde se podílela na zapojení inovátorů ze soukromého sektoru do projektů UNDP ve 13 zemích, včetně Běloruska, Moldavska a Ukrajiny. Zodpovídala za oslovování partnerů, průzkum a rozšiřování řešení ve spolupráci s UNDP Accelerator Labs a Istanbulským mezinárodním centrem pro rozvoj soukromého sektoru při UNDP (IICPSD).

Dříve Eva pracovala v Ústavu mezinárodních vztahů v Praze, České rozvojové agentuře (CzechAID) a Diakonii ČCE – Středisku humanitární a rozvojové spolupráce. Má magisterský titul v oboru mediálních studií z Univerzity Karlovy v Praze a magisterský titul v oboru blízkovýchodních studií ze Západočeské univerzity.

Eva Svobodová, MBA

Členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR-Asociace malých a středních

Panel 4: Podpora žen v podnikání a inovacích

Eva Svobodová se od roku 1990 se pohybuje ve sféře zaměstnavatelských organizací, 15 let působila na Svazu průmyslu a dopravy České republiky, od r. 2006 je generální ředitelkou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), která zastupuje zájmy více jak 300 tisíc podnikatelských subjektů. Od r. 2019 je i členkou představenstva. Iniciovala několik asociačních projektů zaměřených na začínající podnikatele, rodinné firmy, řemesla, podnikání žen apod. Je členkou řady poradních orgánů resortů. Je workoholik a její práce ji baví.

Lenka Novotná

Jednatelka a spolumajitelka firmy Plastia

Panel 4: Podpora žen v podnikání a inovacích

Lenka Novotná je jednatelkou a spolumajitelkou společnosti Plastia, která se specializuje na výrobu inovativních plastových výrobků pro domov a zahradu. Pod jejím vedením firma prošla transformační cestou, kde design a udržitelnost hrají klíčovou roli. Díky její strategii zaměřené na modernizaci tradiční výroby a zvyšování estetické hodnoty produktů získala Plastia prestižní ocenění Red Dot za produktový design, čímž si upevnila pozici na globálním trhu.

Eva Grulichová

Firemní bankéřka UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

Panel 4: Podpora žen v podnikání a inovacích

Eva Grulichová již více než dvacet let působí v bankovnictví, kde má bohaté zkušenosti jak s klienty z řad fyzických osob, tak s firemní klientelou a podnikateli. Dlouhou dobu se specializovala na bankovnictví pro zahraniční klienty (tzv. expaty), kde měla možnost pomáhat lidem z různých kultur s jejich finančními potřebami a adaptací na české prostředí. V tomto zaměření podporovala komunitu expatů při pochopení finanční kultury v Česku. Nyní vede tým dvanácti bankéřů zaměřených na firemní klientelu, kde se spolu se svým týmem snaží nacházet individuální a efektivní řešení pro podnikatelské partnery a přispívat k jejich růstu a úspěchu.  

Petra Kubálková

National manager of EWA program @cats2cats

EWA Empowering Women in Agrifood Corner

Petra Kubálková je inspirující osobnost s širokým spektrem zájmů, která se výjimečně angažuje v oblastech genderu, podnikání a sociálního rozvoje. Její bohaté zkušenosti a vášnivý přístup jí umožňují úspěšně kombinovat na první pohled nesourodé oblasti, jako jsou IT, řízení projektů, fundraising a feministický aktivismus.

Petřin podnikatelský duch ji přivedl k založení konzultační společnosti C2C Solutions Group, která se specializuje na poradenství v oblasti rozmanitosti a rovnosti příležitostí. Je také zakladatelkou neziskové organizace Cats2Cats, která podporuje ženy v podnikání a poskytuje jim možnosti mentoringu a networkingu.

Ludmila Kucer

Programová ředitelka CARE Česká republika z.s.

Panel 4: Podpora žen v podnikání a inovacích

Ludmila Kucer je programová ředitelka CARE Česká republika a vede projekty zaměřené na udržitelný rozvoj, rovnost pohlaví a ekonomické posílení žen. Organizace podporuje ženy v rozvoji jejich podnikatelských dovedností a přístupu k finančním zdrojům. Prostřednictvím programů zaměřených na finanční gramotnost a zakládání spořicích a úvěrových skupin pomáhá ženám získat potřebné prostředky pro investice do zemědělských aktivit a malých podniků. Zaměřuje také na prevenci dopadů klimatické změny, která v rozvojových zemích zasahuje výrazně ženy. Dříve pracovala v České rozvojové agentuře či na Velvyslanectví ČR v Káhiře jako vedoucí ekonomického a obchodního úseku. Tam pomáhala českým firmám se vstupem na trhy v Egyptě a Súdánu a koordinovala projekty v oblastech udržitelného zemědělství a vodního hospodářství.

Adéla Lánová

Ředitelka Regionální kanceláře CzechInvest pro Kraj Vysočina

EWA Empowering Women in Agrifood Corner

Adéla Lánová je ředitelkou Regionální kanceláře CzechInvest pro Kraj Vysočina. Agentura CzechInvest se dlouhodobě věnuje posilování konkurenceschopnosti české ekonomiky prostřednictvím podpory malých a středních firem, podnikatelské infrastruktury a získávaní přímých zahraničních investic z oblasti výroby, strategických služeb a technologických center. V posledních letech se agentura intenzivně věnuje podpoře inovativních technologických start-upů, mimo jiné také v oblasti udržitelnosti a klimaticky neutrálních řešení pro širokou oblast průmyslu díky projektu Technologická inkubace. V Kraji Vysočina se zaměřuje také na projekty, které přispívají k posilování místní podnikatelské komunity žen a to zejména realizací projektu Akademie podnikavých žen na Vysočině NAŽIVO.

Karolína Chroustovská

Sládková a majitelka, Pivovar Chroust

EWA Empowering Women in Agrifood Corner

Karolína Chroustovská je jednou z nejvýznamnějších českých sládkových a průkopnicí moderních pivních stylů. Po studiu na VŠCHT a Vyšší odborné škole v Podskalské se začala věnovat pivovarnictví a v roce 2016 založila létající pivovar Chroust, kde uvařila svůj první pivo „Stout No. 1“. Spolu se svým partnerem Jiřím Chroustovským pivovar rychle rozvinula, přičemž se proslavila vařením nových pivních stylů, jako byla první česká Milkshake IPA. Karolína se angažuje v podpoře žen v pivovarnictví a je spoluzakladatelkou české kapituly Pink Boots Society. Dnes je považována za jednu z nejvlivnějších postav českého pivovarnictví a inspiruje další generace pivovarníků.

Lucie Rien

CEO and Owner, SOMA Vision

EWA Empowering Women in Agrifood Corner

Lucie Rien je podnikatelka, autorka knihy Love, You(r), Planet a vášnivá milovnice včel. S více než 15 lety zkušeností ve studiu výživy a přírodních doplňků se specializuje na kombinaci adaptogenů a nootropik. Je duší projektu SOMA, kde strávila téměř rok vytvářením a testováním unikátních nápojů, které spojují přírodní sílu pro maximální výkon. Lucie se osobně podílí na tvorbě každého produktu, přičemž garantuje jejich vysokou kvalitu a účinnost. Díky konzumaci včelího chlebu SOMA má každý den dostatek energie pro své projekty, které jsou důkazem jejího neúnavného nasazení a vášně pro zdravý životní styl. Lucie je také absolventkou akcelerátoru EWA 2024.

SEED Summit organiser

cats2cats z.s.

Bořivojova 878/35, 130 00, Praha 

www.catst2cats.org

ID Nr. 22765956

Data Box: 59upsky

E-mail: info@cats2cats.org

Event manager

Food Stories Agency s.r.o.

Bořivojova 878/35, 130 00, Praha

ID Nr. 17623880

Data Box: tfb4p9d

E-mail: chci@foodstoriesagency.cz